aoon     ow

Uwaga!

Zmiana terminu składania wniosków. Wnioski oraz płatności za zakup węgla preferencyjnego przyjmowane są do dnia 31 marca 2023r.

 

Warunki zakupu preferencyjnego:

  1. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany);
  2. Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023r. do 31 marca 2023r.
  3. Gmina sprzedaje paliwo stałe - węgiel w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto;
  4. Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez gospodarstwo domowe.

Kochani Żmigrodzianie! W dniach 15-30 marca 2023r GOPS Żmigród organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności dla najuboższych mieszkańców z naszej gminy. Święta Wielkiej Nocy to bardzo szczególny czas i chcielibyśmy, aby wszystkie wielkanocne stoły były zapełnione. Chociaż w ten sposób rozświetlimy Święta innym! Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia!

Potrzebne są produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, majonez, żurek, przetwory, słodycze, kawa, herbata. Mile widziane są oczywiście tradycyjne wielkanocne produkty. Pomoc dotrze do najuboższych z różnych grup m. in.: rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, chorych i bezrobotnych, którzy żyją w ubóstwie.

Produkty można przynosić do sekretariatu GOPS Żmigród od 15-30.03.2023r w godzinach pracy Ośrodka.

Wspólnie uratujmy te Święta, aby nie były głodne, ale godne! Czekamy na Was!

DZIĘKUJEMY!

Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie pożyczek "chwilówek", masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego?

Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc