Informujemy, iż wnioski o wypłatę dodatku osłonowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żmigrodzie do 31-10-2022r.

 

Wnioski złożone po 31 października 2022r. pozostaną bez rozpatrzenia.

„Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi”

W zakresie realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko handlowi ludźmi, w ramach zadania publicznego, zostało utworzone Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla ofiar handlu ludźmi. „Prowadzenie Krajowego Centrum interwencyjno-konsultacyjnego dla ofiar handlu ludźmi” jest finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do głównych zadań KCIK należy przede wszystkim identyfikacja ofiar handlu ludźmi, podejmowanie działań interwencyjnych, prowadzenie schronisk dla ofiar, kompleksowe wsparcie ofiar handlu ludźmi (zakwaterowanie, opieka medyczna i psychologiczna, konsultacje prawne), poradnictwo prewencyjne oraz udzielanie konsultacji dla instytucji i organizacji. Centrum prowadzi również całodobowy telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi.

Kontakt do KCIK
telefon: 22 628 01 20
www.kcik.pl

 

„Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi” pliki zostały opublikowane na kanale YouTube oraz stronie MSWiA:

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób, które ucierpiały w wyniku wojny w Ukrainie. W celu uzyskania porady i konsultacji psychologicznej należy dzwonić pod numer 606 143 257. Możliwa jest również konsultacja psychologiczna w języku ukraińskim.

 

Безкоштовна психологічна допомога людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. За порадою та психологічною консультацією телефонуйте 606 143 257. Також можлива психологічна консультація українською мовою.

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 6 maja 2022r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie czynny od godziny 8.30. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług teleopieki oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa i możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych.

W ramach Programu Seniorzy otrzymają „opaskę bezpieczeństwa”, która będzie sprawowała całodobową opiekę na odległość przez centrum teleopieki. Opaska wyposażona będzie w przycisk SOS, po wciśnięciu którego nastąpi połączenie głosowe z centrum teleopieki i zostanie udzielona pomoc adekwatna do zaistniałej sytuacji dotyczącej danego Seniora. Szczegóły programu znajdują się w Regulaminie.

Wnioski można składać w siedzibie GOPS- Pl. Wojska Polskiego 5, Żmigród do dnia 29 kwietnia 2022r. do godz. 12.00

Program będzie realizowany do 31 grudnia 2022r.

Załączniki:

1. Wniosek

2. Regulamin