𝗗𝗢𝗗𝗔𝗧𝗘𝗞 𝗘𝗟𝗘𝗞𝗧𝗥𝗬𝗖𝗭𝗡𝗬 𝗗𝗢 𝗣𝗥𝗔̨𝗗𝗨 to jednorazowa dopłata dla tych gospodarstw domowych, które używają energii elektrycznej do ogrzewania.

𝗪𝘆𝘀𝗼𝗸𝗼𝘀́𝗰́ 𝗱𝗼𝗽ł𝗮𝘁𝘆 𝘁𝗼:

  • 𝟭𝟬𝟬𝟬 𝘇ł - w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej do 5000 kWh
  • 𝟭𝟱𝟬𝟬 𝘇ł - w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh

 

𝗞𝗼𝗺𝘂 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀ł𝘂𝗴𝘂𝗷𝗲 𝗱𝗼𝗱𝗮𝘁𝗲𝗸 𝗲𝗹𝗲𝗸𝘁𝗿𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆 𝗱𝗼 𝗽𝗿𝗮̨𝗱𝘂?

  • Dodatek do energii elektrycznej dostaną gospodarstwa domowe, w którym głównym źródłem ciepła jest urządzenie na prąd (pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery), pod warunkiem uzyskania wpisu lub zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
  • Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego do prądu należy złożyć w terminie 𝗼𝗱 𝟭 𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮𝗿. 𝗱𝗼 𝟭 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 𝟮𝟬𝟮𝟯𝗿. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Wypłata dodatku do prądu nastąpi w terminie do 31 marca 2023 roku. Wniosek można złożyć przez poprzez ePUAP i Profil zaufany. Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

 

Informujemy, iż od 15 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żmigrodzie przyjmowane są wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Do zakupu uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

 

Warunki zakupu preferencyjnego:

  1. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany);
  2. Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023r. do 30 kwietnia 2023r.
  3. Gmina sprzedaje paliwo stałe - węgiel w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto;
  4. Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez gospodarstwo domowe.

 

Drodzy Żmigrodzianie!

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ubiegłoroczną akcją mamy wielką przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy II edycję Mikołajkowej Paczki dla Seniora.

Wielu z naszych podopiecznych nie kryło wzruszenia, kiedy okazało się, że ktoś o nich pamiętał i chciał im pomóc. Wasze wsparcie sprawiło, że chociaż przez chwilę nie czuli się samotni. Ogrom radości i ciepła jakie zostały przekazane dzięki tej inicjatywie sprawiły, iż i w tym roku postanowiliśmy wesprzeć naszych podopiecznych zaspokojeniem ich konkretnych potrzeb.

Poniżej przedstawiamy listę Seniorów i ich potrzeby. Bardzo mocno w Was wierzymy i naprawdę trzymamy kciuki, aby każdy Senior znalazł swojego Mikołaja:

Zgodnie z zapisami punktu XII resortowego Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 informujemy, iż rozpoczął się nabór wniosków do w/w Programu prowadzony przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Zgodnie z zapisami punktu XI resortowego Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 informujemy, iż rozpoczął się nabór wniosków do w/w Programu prowadzony przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.