Kochani Żmigrodzianie! W dniach 15-30 marca 2023r GOPS Żmigród organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności dla najuboższych mieszkańców z naszej gminy. Święta Wielkiej Nocy to bardzo szczególny czas i chcielibyśmy, aby wszystkie wielkanocne stoły były zapełnione. Chociaż w ten sposób rozświetlimy Święta innym! Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia!

Potrzebne są produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, majonez, żurek, przetwory, słodycze, kawa, herbata. Mile widziane są oczywiście tradycyjne wielkanocne produkty. Pomoc dotrze do najuboższych z różnych grup m. in.: rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, chorych i bezrobotnych, którzy żyją w ubóstwie.

Produkty można przynosić do sekretariatu GOPS Żmigród od 15-30.03.2023r w godzinach pracy Ośrodka.

Wspólnie uratujmy te Święta, aby nie były głodne, ale godne! Czekamy na Was!

DZIĘKUJEMY!

Uwaga!

Zmiana terminu składania wniosków. Wnioski oraz płatności za zakup węgla preferencyjnego przyjmowane są do dnia 31 marca 2023r.

 

Warunki zakupu preferencyjnego:

  1. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany);
  2. Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023r. do 31 marca 2023r.
  3. Gmina sprzedaje paliwo stałe - węgiel w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto;
  4. Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez gospodarstwo domowe.

Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie pożyczek "chwilówek", masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego?

Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc

 

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Rodzinne ferie zimowe w obiektywie. Pokażcie jak spędzacie ferie zimowe na wyjeździe, rodzinnym spacerze, a może podczas zabawy na świeżym powietrzu? Możliwości jest sporo! Dlatego telefony i aparaty w ruch!

  • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 1 zdjęcie rodzinne z aktywności, którą lubicie np. jazda na nartach, sankach, spacer, lepienie bałwana, a może wypoczynek pod palmą - każdy rodzaj aktywności może być tematem zimowego zdjęcia.
  • Wykonane zdjęcie konkursowe należy przesłać wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, stanowiącą załącznik do niniejszego Regulaminu, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W/w dokument można również dostarczyć osobiście do siedziby Ośrodka do godziny 14.00 w terminie do 24-02-2023r.

 

Regulamin

Karta zgłoszeniowa