PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

PODPROGRAM 2021

CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościo-wej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2021 – październik 2022, a jej celami szczegółowymi są:

  1. organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z or-ganizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami PO PŻ,
  2. racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z in-nych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrze-bującym,
  3. przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami PO PŻ,
  4. prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej po-trzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.

 

OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI: grudzień 2021 – październik 2022

Pomoc żywnościowa dystrybuowana jest przez Banki Żywności we Wrocławiu [OPR] do Organizacji Partnerskiej Lokalnej [OPL] na terenie województwa Dolnośląskiego, która przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

 

KRYTERIA KWALIFIKOWALNOŚCI I SPOSÓB KWALIFIKACJI:

1. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich do-chodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (po-siłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w naj-trudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecz-nej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kry-terium dochodowego określonego w tej ustawie - których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1707,20 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1320,00 PLN dla osoby w ro-dzinie, stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

2. Sposób kwalifikacji:

  • OPS będą wydawać osobom potrzebującym skierowania do otrzymania pomocy żyw-nościowej lub przekazywać OPL listy osób zakwalifikowanych do pomocy z POPŻ, pod warunkiem uzyskania zgody tych osób;
  • OPL mogą w swoich siedzibach przyjmować oświadczenia od osób kwalifikujących się do przyznania pomocy żywnościowej [załącznik nr 5 do wytycznych]. Oświadczenia wraz z wypełnionym skierowaniem przekazywane będą do OPS, który potwierdza do kwalifikowalność do przyznania pomocy;
  • OPL mogą samodzielnie kwalifikować wyłącznie osoby bezdomne do udziału w POPŻ na podstawie podpisanego oświadczenia [załącznik nr 6 do wytycznych].

 

ZASADY PRZEKAZYWANIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH:

Pomoc żywnościowa jest przekazywana osobom najbardziej potrzebującym za pośrednictwem Organizacji Partnerskich Lokalnych jako zestaw artykułów spożywczych w formie pa-czek żywnościowych lub posiłków.

  1. Zestaw roczny artykułów spożywczych obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 28,17 kg w tym:

    POPZ tabelka 2022 

  2. Paczka żywnościowa to minimum kilka artykułów spożywczych [co najmniej 3] z róż-nych grup towarowych wydawanych jednorazowo. Uznaje się za dopuszczalne aby organi-zacje jednorazowo wydawały artykuły żywnościowe bez ograniczeń co do minimalnej licz-by produktów w pojedynczym wydaniu. Zestaw artykułów spożywczych na Podprogram 2021 określony jest dla jednego odbiorcy końcowego, zarówno dla osoby samotnie go-spodarującej jak i dla osoby w rodzinie. Pomoc żywnościowa w formie paczek żywnościo-wych powinna być wydawana osobom najbardziej potrzebującym równomiernie w trakcie całego okresu dystrybucji w Podprogramie 2021.
  3. Posiłek to każdy posiłek przygotowany w OPL, np. jadłodajnie, schroniska dla osób bez-domnych] do tego przeznaczone: śniadanie, II śniadanie, obiad – w szczególności gorący posiłek, podwieczorek, kolacja]. posiłki do spożycia na miejscu są przygotowywane i wy-dawane w placówkach posiadających zaplecze kuchenne (m.in. w schroniskach dla bez-domnych, jadłodajniach, noclegowniach) z wyłączeniem świadczenia usług firm zewnętrz-nych (np. catering).
  4. W przypadku gdy liczba osób uprawnionych do pomocy żywnościowej zgłaszających się w trakcie realizacji Podprogramu 2021 jest większa niż do danej OPR/OPL będzie większa niż planowana, Instytucja Zarządzająca dopuszcza zmniejszenie zestawu rocznego dla 1 oso-by, nie więcej jednakże niż do 80% jego całkowitej ilości (tj. do ok. 22,5 KG). W zestawie należy w miarę możliwości uwzględnić produkty ze wszystkich 6 grup artykułów spożywczych.
  5. W uzasadnionych sytuacjach np. stan zdrowia lub indywidualne potrzeby żywnościo-we można zmienić artykuł spożywczy na inny w odpowiedniej proporcji lub zwiększyć liczbę opakowań.
  6. W przypadku rodzin z dziećmi dopuszcza się zwiększenie liczby opakowań artykułów spo-żywczych do potrzeb rodzin.
  7. Żywność jest wydawana osobom potrzebującym w ramach POPŻ nieodpłatnie.

 

SKŁADANIE SKARG PRZEZ OSOBY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCE:

Każda osoba potrzebująca ma prawo złożenia skargi dotyczącej sposobu dystrybucji żywność do lokalnego Banku Żywności, następnie do Federacji Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie albo do Instytucji Zarządzającej - Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

 

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE:

Działania realizowane przez Bank Żywności na rzecz podopiecznych OPL, przy współpracy z OPL i OPS:

  • warsztaty kulinarne;
  • warsztaty edukacji ekonomicznej;
  • warsztaty dietetyczne;
  • warsztaty niemarnowania żywności,
  • inne działania o charakterze indywidualnym i zbiorowym charakterze akcyjnym lub cy-klicznym, mające na celu włączenie społeczne najbardziej potrzebujących

Działania towarzyszące mogą odbywać się w formie stacjonarnej lub zdalnej: on-line, telefo-nicznej, wydawniczej.

Działania realizowane są w siedzibie organizacji biorącej udział w Podprogramie lub w miejscu wyznaczonym przez organizację na rzecz podopiecznych, którzy zostali zakwalifikowani do otrzymania pomocy żywnościowej, w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Terminy oraz miejsca realizacji warsztatów znajdują się na stronach internetowych Banków Żywności.

Działania realizowane przez Organizacje Partnerskie Lokalne na rzecz podopiecznych to:

  • włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczno-ści lokalnych, np.: zajęcia aktywizujące i wspólne inicjatywy na rzecz społeczności lo-kalnej, zmierzające do wyjścia z ubóstwa;
  • grupy wsparcia dla różnych kategorii osób w trudnej sytuacji (np. osoby starsze, matki z dziećmi, osoby samotne);
  • pomoc towarzysząca niezbędna do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych – osób korzystających z pomocy żywnościowej (z wyłączeniem pomocy rzeczowej);
  • pomoc w utrzymaniu higieny osobistej osobom bezdomnym;
  • wsparcie psychologiczne/terapeutyczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Do udziału w działaniach towarzyszących ma prawo każda osoba, która otrzymała skierowanie z OPS do odbioru wsparcia żywnościowego w ramach POPŻ – ale nie znaczy to, że każda osoba musi z nich skorzystać. Konieczna jest współpraca z OPS w zakresie rzeczywi-stych potrzeb objęcia wsparciem działaniami osób, które korzystają z POPŻ. Działania nie mo-gą się pokrywać z działaniami prowadzonymi w ramach innych funduszy unijnych (EFS i PROW) w danym województwie, ale muszą być z nimi komplementarne.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina/podprogram-2021a

 

POPŻ infogrfika na stronę intenetową 

 

 

POPŻ21 infografika do podprogramu 2021 na strone interntową 

 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 [POPŻ]

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

PO PŻ przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

 

Organizacje realizujące proces dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących zobowiązane są prowadzić działania w ramach środków towarzyszących mające na celu w szczególności:

  1. włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczności lokalnych,
  2. pomoc towarzyszącą niezbędną do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych osób korzystających z pomocy żywnościowej (z wyłączeniem pomocy rzeczowej),
  3. wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

 

Poza powyższymi działaniami realizowanymi w ramach działań statutowych organizacji, prowadzone będą również działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w formie:

  1. warsztatów kulinarnych dla różnych grup pokoleniowych z udziałem ekspertów kulinarnych, kuchmistrzów i dietetyków pokazujących różne możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych,
  2. warsztatów dietetycznych i dotyczących zdrowego żywienia,
  3. programów edukacyjnych mających na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności,
  4. warsztatów edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych),
  5. inne działania o charakterze indywidualnym i zbiorowym charakterze akcyjnym lub cyklicznym, mające na celu włączenie społeczne najbardziej potrzebujących wynikające z potrzeb zgłaszanych przez uczestników biorących udział w programie POPŻ.

 

Dodatkowo, każda z organizacji partnerskich regionalnych (OPR – np. Banki Żywności) i organizacji partnerskich lokalnych (OPL – m.in. organizacje partnerskie Banków Żywności) we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej (OPS) zobowiązana jest:

  1. dostarczać odbiorcom pomocy informacje o miejscach, w których osoby mogą skorzystać z działań w ramach projektów EFS oraz pomoc osobom potrzebującym w korzystaniu z takich działań,
  2. współpracować z OPS w celu udzielenia pomocy osobom korzystającym ze wsparcia FEAD na drodze do aktywizacji społecznej,
  3. oceniać w uzgodnieniu z OPS czy poszczególne osoby objęte pomocą żywnościową wymagają wsparcia aktywizacyjnego oraz informować odbiorców końcowych o możliwościach uzyskania takiego wsparcia ze środków EFS w poszczególnych regionach (informowanie o możliwości uczestnictwa w konkretnych projektach),
  4. kierować osoby zgłaszające chęć korzystania z pomocy żywnościowej do OPS celem oceny w zakresie możliwości objęcia wsparciem aktywizacyjnym.

 

Pomoc Żywnościowa jest dystrybuowana z Banków Żywności [Organizacja Partnerska Regionalna – OPR] do Organizacji Charytatywnych [Organizacji Partnerskich Lokalnych – OPL].

DOKUMENTY NIEZBĘDNE DO ZŁOŻENIA WNIOSKU

O ŚWIADCZENIA RODZINNE NA OKRES ZASIŁKOWY 2015/2016

  1. ksero dowodu osobistego nowy dowód – ksero dwóch stron dowodu jeżeli w dokumentach występują różne nazwiska dotyczące tej samej osoby – dokument potwierdzający taką zmianę (np. akt małżeństwa)
  2. akt urodzenia dziecka
  3. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej dotyczące dochodów za 2014 rok: zawsze dla osoby wnioskującej drugiego z rodziców oraz dzieci będących na utrzymaniu rodziców w wieku 18-25 lat, jeżeli nawet nie uzyskali dochodów w 2014 roku lub nie składali PIT-ów
  4. zaświadczenie ze szkoły – z datą nie wcześniejszą jak 01.09.2015r. dotyczy dzieci, które ukończyły 16 rok życia
  5. numer rachunku bankowego
  6. wypełniony wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego
  7. ksero świadectwa pracy , PIT-11za 2014r. i zaświadczenie z Urzędu Pracy – w przypadku utraty zatrudnienia lub uzyskania zasiłku dla bezrobotnych
  8. nakaz płatniczy za 2014 rok
  9. w przypadku podjęcia zatrudnienia – zaświadczenie o dochodzie NETTO za drugi pełny przepracowany miesiąc
  10. zaświadczenie lub oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej o pobranym stypendium w 2014r.
  11. zaświadczenie od komornika informujące o wysokości ściągniętych alimentów w 2014r., oraz o bezskuteczności egzekucji z dwóch ostatnich miesięcy
  12. dokument potwierdzający tymczasowe zameldowanie z bursy, internatu oraz z Urzędu Miejskiego z miejscowości, w której znajduje się szkoła
  13. zaświadczenie z KRUS informujące o ubezpieczeniu
  14. w przypadku osób bezrobotnych i niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy a ubezpieczonych przy małżonku – zaświadczenie z pracy małżonka
  15. jeśli adres zamieszkania jest inny niż podany w dowodzie osobistym należy dostarczyć dokument potwierdzający tymczasowe zameldowanie lub potwierdzenie zamieszkania w miejscu pobytu
  16. zaświadczenie lekarskie o pozostawaniu pod opieką medyczną co najmniej od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu
  17. zaświadczenie z OPS właściwego ze względu na miejsce zameldowania o nieubieganiu się o świadczenia rodzinne

 

W przypadku starania się o dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

  • zupełny odpis aktu urodzenia dziecka, którego ojciec jest nieznany - AKTUALNY
  • akt zgonu drugiego z rodziców

 

W przypadku starania się o dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem podczas korzystania z urlopu wychowawczego

  • zaświadczenie od pracodawcy zawierające informacje: od kiedy jest zatrudnienie, rodzaj zawartej umowy, na jaki okres jest zawarta umowa o pracę, w jakim okresie przyznany jest urlop wychowawczy i na jakie dziecko, czy zakład pracy nie jest w stanie likwidacji
  • zaświadczenie ZUS stwierdzające, że osoba ubiegająca się była zgłoszona do ubezpieczeń społecznych

 

W przypadku starania się o dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji i/lub rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego lub zasiłku pielęgnacyjnego

  • orzeczenie o niepełnosprawności - kserokopia

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka tzw. „becikowe”

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka przysługuje:

  • matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka z tytułu urodzenia się żywego dziecka,
  • jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1 922 zł miesięcznie,
  • jeżeli kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Pozostawanie pod opieką medyczną potwierdza się zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną. Zasady tej nie stosuje się do osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko,

Jednorazowa zapomoga nie przysługuje, jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.

 

!!! Wysokości zapomogi - 1.000 zł na jedno dziecko.

 

Wniosek o wypłatę jednorazowej zapomogi składa się w terminie:

  • 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka,
  • 12 miesięcy od dnia objęcia dziecka opieką albo przysposobienia nie później niż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia - w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka objętego opieką prawną, opieką faktyczną albo dziecka przysposobionego

Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.

Załączniki :

  1. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument stwierdzający wiek dziecka,
  2. zaświadczeniem lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną,
  3. w przypadku przysposobienia dziecka – odpis prawomocnego postanowienia sądu orzekającego przysposobienie lub zaświadczenie sądu lub ośrodka adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu sądowym w sprawie o przysposobienie dziecka;
  4. w przypadku opieki prawnej - orzeczenie sądu o powołaniu opiekuna prawnego;
  5. w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko:
    • odpis prawomocnego orzeczenia sądu orzekającego rozwód lub separację;
    • odpis zupełny lub skrócony aktu zgonu małżonka lub rodzica dziecka – w przypadku gdy rodzic dziecka nie żyje
  6. dokumenty wymagane do ustalenia dochodu:
    • zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia pełnoletnich członków rodziny o wysokości dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;
    • zaświadczenia albo oświadczenie pełnoletnich członków rodziny o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;
    • oświadczenia członków rodziny prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (ryczałt lub karta podatkowa) o wysokości dochodów za rok poprzedzający okres zasiłkowy na formularzu);
    • oświadczenia członków rodziny o wysokości dochodów niepodlegających opodatkowaniu za rok poprzedzający okres zasiłkowy (na formularzu);
    • zaświadczenie właściwego organu gminy, nakaz płatniczy albo oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;
    • umowę dzierżawy − w przypadku oddania części lub całości znajdującego się w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego w dzierżawę, na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, albo oddania gospodarstwa rolnego w dzierżawę w związku z pobieraniem renty określonej w przepisach o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej;
    • umowę o wniesieniu wkładów gruntowych − w przypadku wniesienia gospodarstwa rolnego do użytkowania przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną;
    • odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem, zobowiązujących do alimentów na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną;
    • przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość zapłaconych alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani orzeczeniem sądu, ugodą sądową lub ugodą zawartą przed mediatorem do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny;
    • w przypadku gdy osoba uprawniona nie otrzymała alimentów albo otrzymała je w wysokości niższej od ustalonej w orzeczeniu sądu, ugodzie sądowej lub ugodzie zawartej przed mediatorem:
    • zaświadczenie organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne o całkowitej lub częściowej bezskuteczności egzekucji alimentów, a także o wysokości wyegzekwowanych alimentów, lub
    • jeżeli dłużnik zamieszkuje za granicą – informację właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą,
    • dokument określający datę utraty dochodu oraz miesięczną wysokość utraconego dochodu;
    • dokument określający wysokość dochodu uzyskanego przez członka rodziny oraz liczbę miesięcy, w których dochód był osiągany − w przypadku uzyskania dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;
    • dokument określający wysokość dochodu uzyskanego przez członka rodziny z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty − w przypadku uzyskania dochodu po roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;
  7. inne dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka.

Wyżej wymienione dokumenty należy składać w formie kopii (oryginały do wglądu). Kopie dokumentów uwierzytelnia organ właściwy prowadzący postępowanie w sprawie świadczeń rodzinnych, notariusz lub instytucja, która dokument wydała.

23.10.2014

Zapytanie o cenę- materiały promocyjne

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz
  3. Logotypy- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę materiałów promocyjnych wybrano ofertę firmy Brave Design. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą (Dodano 03.11.2014)


01.10.2014

Zapytanie o cenę- kurs kucharza małej gastronomii

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz
  3. Oświadczenie Wykonawcy- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę kursu kucharza małej gastronomii wybrano ofertę firmy Centrum Stachowiak- Joanny Stachowiak. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą (Dodano 08.10.2014)


30.09.2014

Zapytanie o cenę świadczenia usług asystenta rodziny

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oświadczenia- Pobierz
  3. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usług asystenta rodziny wybrano ofertę firmy Hills Consulting. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 08.10.2014)


04.09.2014

Zapytanie o cenę terapii psychologicznej

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę terapii psychologicznej wybrano ofertę Pani Marty Możdżeń-Kłos. Oferta spełnia wszystkie kryteria postawione w zapytaniu o cenę i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 12.09.2014)


27.08.2014

Zapytanie o cenę świadczenia usług asystenta rodziny

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oświadczenia- Pobierz
  3. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usług asystenta rodziny wybrano ofertę Pani Magdaleny Musiał. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 05.09.2014)


01.08.2014

Zapytanie o cenę świadczenia usług asystenta rodziny

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oświadczenia- Pobierz
  3. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usługi asystenta rodziny nie wybrano żadnej oferty z uwagi na fakt, iż cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 18.08.2014)


24.07.2014

Zapytanie o cenę świadczenia usług asystenta rodziny

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oświadczenia- Pobierz
  3. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usługi asystenta rodziny nie wybrano żadnej oferty z uwagi na fakt, iż cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 30.07.2014)


17.07.2014

Zapytanie o cenę świadczenia usług asystenta rodziny

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oświadczenia- Pobierz
  3. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usługi asystenta rodziny nie wybrano żadnej oferty z uwagi na fakt, iż cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 24.07.2014)


11.07.2014

Zapytanie o cenę na świadczenie usługi- Psycholog

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usługi- Psycholog wybrano ofertę firmy Hills Consulting. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 18.07.2014)


06.06.2014

Zapytanie o cenę- kursy zawodowe
(kurs prawa jazdy kat. B, kurs sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych i terminali płatniczych, kurs pracownika ochrony osób i mienia)

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz 
  2. Oferta- Pobierz 
  3. Oświadczenie Wykonawcy- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę- kursy zawodowe w części:

I. Kurs pracownika ochrony osób i mienia- wybrano ofertę firmy Komandos-Wrocław Sp. z o. o. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą.

II. Kurs sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych i terminali płatniczych- wybrano ofertę firmy Centrum Stachowiak- Joanny Stachowiak. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą.

III. Kurs prawa jazdy kat. B- wybrano ofertę Ośrodka Szkolenia Kierowców Stefanowski. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 13.06.2014)


27.05.2014

Zapytanie o cenę- kursy zawodowe (kurs prawa jazdy kat. B, kurs sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych i terminali płatniczych, kurs pracownika ochrony osób i mienia)

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz
  3. Oświadczenie Wykonawcy- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę- kursy zawodowe w części: I. Kurs pracownika ochrony osób i mienia- Nie wpłynęła żadna oferta. II. Kurs sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych i terminali płatniczych- Nie wybrano żadnej oferty z uwagi na fakt, iż cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. III. Kurs prawa jazdy kat. B- Nie wpłynęła żadna oferta. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 03.06.2014)


08.04.2014

Zapytanie o cenę szkolenia z rozwoju osobistego i działań o charakterze środowiskowym

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę- Pobierz
  2. Oferta- Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę szkolenia z rozwoju osobistego i działań o charakterze środowiskowym wybrano ofertę firmy Hills Consulting. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 18.04.2014)


10.03.2014 r.

Zapytanie o cenę na świadczenie usługi- Doradca zawodowy

W związku z realizacją projektu systemowego „Pracuję więc jestem”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie o cenę na świadczenie usługi- Doradca zawodowy- Pobierz
  2. Oferta-Pobierz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż w związku z zapytaniem o cenę świadczenia usługi Doradca zawodowy wybrano ofertę Pani Beaty Wyrzykowskiej zam. Oborniki Śląskie. Oferta spełnia wszystkie wymogi postawione w zapytaniu i jest korzystna cenowo dla Zamawiającego. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. (Dodano 17.03.2014 r.)

14.08.2013

Wyniki naboru na stanowisko koordynatora projektu systemowego "Pracuję więc jestem"- Pobierz


30.07.2013

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy- Pobierz

Załączniki do ogłoszenia o naborze- Pobierz


02.02.2011 r.

Informacja o wyniku naboru na stanowisko urzędnicze ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żmigrodzie Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko została wybrana Pani Małgorzata Kirpa zamieszkała w Żmigrodzie Uzasadnienie wyboru: Wybrana kandydatka spełniła wszystkie wymagania stawiana na powyższym stanowisku. W wyniku przeprowadzonego testu, rozmowy kwalifikacyjnej i oceny merytorycznej złożonych dokumentów uzyskała największą ilość punktów. Wiedza kandydatki, znajomość przepisów i umiejętność przekazania informacji wskazują na to, że zadania będzie wykonywała prawidłowo.


03.01.2011 r.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego- Pobierz


30.08.2010 r.

Wyniki naboru na stanowisko ds. administracji i pomocy materialnej dla uczniów- Pobierz


02.08.2010 r. Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. administracji i pomocy materialnej dla uczniów- Pobierz