W związku z rosnącym zagrożeniem zakażeniami covid . tut. Ośrodek nadal pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi klientów.

Celem usprawnienia obsługi w GOPS Żmigród oraz mając na względzie Państwa i Pracowników bezpieczeństwo z dniem dzisiejszym do odwołania obsługa klientów będzie się odbywać przez okienko przy wejściu głównym do budynku Ośrodka. Przy okienku został zainstalowany domofon, za pomocą którego połączenie pozwala na kontakt z pracownikami GOPS, a zasady wyboru połączenia opisane zostały nad domofonem.

PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ DŁUGOPISU !

 • Prosimy o wchodzenie w maseczkach . Osoby bez maseczek nie będą obsługiwane .
 • Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba.
 • Pisma, wnioski i podania w dalszym ciągu należy składać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w Skrzynce Podawczej umieszczonej przed wejściem do budynku.

Przypominamy, że dzień 15 września jest ostatnim dniem składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego.

Nie zwlekajcie ze złożeniem wniosku!

Informujemy, iż od 03-08-2020r. (poniedziałek) będą wydawane oraz przyjmowane wnioski w formie papierowej. Od poniedziałku można składać osobiście w siedzibie GOPS Żmigród wnioski na nowy okres zasiłkowy 2020/2021:

 • Zasiłek Rodzinny
 • Fundusz Alimentacyjny
 • Specjalny Zasiłek Opiekuńczy
 • Dobry Start (300plus)
 • Stypendium Szkolne

Obsługa klientów odbywać się będzie w specjalnie wyznaczonym miejscu – oznaczone okno, które znajduje się naprzeciwko marketu DINO, a klienci będą obsługiwani pojedynczo. Dokładnie wypełniony i skompletowany wniosek prosimy o dostarczenie w koszulce lub kopercie ! Podczas wizyty prosimy o stosowanie się do zaleceń i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa (maseczka, 2m odstęp).

Jednocześnie informujemy, iż wszystkie druki wniosków dostępne są na stronie internetowej www.gops-zmigrod.pl, które można wydrukować, wypełnić i dostarczyć do tut. Ośrodka. W związku z sytuacją epidemiczną , zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną poprzez:

 • bankowość elektroniczną
 • portal PUE ZUS
 • za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia.

WAŻNE ! ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE (500 +) przyznane zostało do 31-05-2021r, co oznacza, że w roku 2020 NIE SKŁADAMY WNIOSKÓW o niniejsze świadczenie, z wyjątkiem wniosków na nowo narodzone dzieci .

Wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na nowy okres świadczeniowy będzie można składać:

 • drogą elektroniczną od dnia 1 lutego 2021r.
 • drogą tradycyjną od dnia 1 kwietnia 2021r.

Przypominamy, że od 1 września 2020 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021. Wnioski należy składać od 01-09-2020r do 15-09-2020 r. w tut. Ośrodku ( skrzynka umieszczona na budynku przed głównym wejściem)

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528 zł. Do ustalenia dochodu uwzględniany jest dochód rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpień 2020r.

W związku z rozprzestrzenianiem się #koronawirusa wszystkim pracownikom tut. Ośrodka wykonano testy w kierunku COVID-19. Wszystkie wyniki są 👉 negatywne. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom traktowane jest jako priorytet!

W związku z powyższym prosimy o ograniczenie wizyt w tut. Ośrodku. W sprawach, które wymagają osobistego stawiennictwa, prosimy o telefoniczny kontakt w celu umówienia wizyty. Natomiast w sprawach nie wymagających wizyty prosimy o kontakt za pośrednictwem telefonu 71 385 3672, poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skrzynki korespondencyjnej umieszczonej przy wejściu do budynku GOPS.

Przypominamy, że wszystkie druki, wnioski i oświadczenia dostępne są na naszej stronie internetowej www.gops-zmigrod.pl.

Dziękujemy za słowa wsparcia i otuchy w tym trudnym dla nas czasie, które otrzymywaliśmy od kilku dni. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby wrócić do Was w pełni sił i w zdrowiu.

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza pamiętajcie o tym!