Informujemy, iż ruszył kolejny program przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej AsystentOsobistyOsobyNiepełnosprawnej”. Projekt dedykowany jest osobom posiadającym orzeczenie o znacznym (10 osób) lub umiarkowanym (20 osób) stopniu niepełnosprawności. Od teraz codzienne czynności i funkcjonowanie w społeczeństwie będzie dla nich dużo łatwiejsze. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” powstał z myślą o wszystkich tych, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, sportowych czy też udać się na rehabilitację albo do lekarza specjalisty . Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Co należy zrobić?

Osoba niepełnosprawna musi złożyć w tut. Ośrodku „Kartę zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 22 stycznia 2020r. Korzystanie z usług asystentów osobistych będzie BEZPŁATNE, a program potrwa on od 25 stycznia do 20 grudnia 2020 roku.

 

Karta zgłoszeniowa

Informacje o programie 

Życzymy, aby nadchodzące Święta były radosne i szczęśliwe.
Niech będą okazją do spędzania miłych chwil w gronie najbliższych a Nowy Rok 2020
niech będzie źródłem sukcesów i pomyślności.

 

Życzy Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie

Informujemy, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy realizuje projekt „Bezpieczny start” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem Projektu jest zapewnienie wsparcia osobom usamodzielnianym poprzez utworzenie mieszkania chronionego oraz świadczenie usług specjalistycznych: opiekuna mieszkania, psychologa, doradcy zawodowego i prawnika. Mieszkanie będzie funkcjonowało od grudnia 2019 do listopada 2021 w Żmigrodzie z przeznaczeniem dla osób z powiatu trzebnickiego. Pobyt w mieszkaniu będzie bezpłatny.

Szczegóły i regulamin naboru oraz uczestnictwa w Projekcie są dostępne na stronie www.pcpr.trzebnica.pl

Informujemy, iż od 1 stycznia 2020r. wzrasta wysokość świadczenia pielęgnacyjnego.

Obecnie wysokość świadczenia wynosi 1830,00 zł