Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy w związku z rozpoczętą współpracą z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Urzędem Statystycznym we Wrocławiu zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badania ankietowego, które skierowane jest do grupy osób z niepełnosprawnością. Celem realizowanej pracy jest poznanie potrzeb oraz problemów z jakimi muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie w codziennym życiu w powiecie trzebnickim.

Poniżej kwestionariusze dedykowane dla osób z niepełnosprawnością lub ich opiekunów, które można wypełnić na komputerze i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza na komputerze można wysłać papierowe wersje ankiety na adres:

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. T. Kościuszki 10
55-100 Trzebnica.

 

Wypełnione ankiety prosimy przekazywać do 31 lipca 2020 r.

W przypadku pytań można się kontaktować z Panią Małgorzatą Wojtkowiak-Jakacka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BADANIE MA CHARAKTER ANONIMOWY

 

Kwestionariusz_dzieci_w_wieku_14-.pdf

Kwestionariusz_dorośli_w_wieku_15+.pdf

Instrukcja_do_ankiety.pdf

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie informuje, iż kolejny raz pozyskaliśmy środki finansowe na realizację Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

W ramach realizacji zadania planujemy świadczenie usługi wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego, skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dorosłymi osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, niekorzystających z innych form usług.

 

W ramach Programu realizowane będą następujące formy wsparcia:

  • realizacja wsparcia dla opiekunów w postaci grupy wsparcia,
  • realizowanie usług „odciążeniowych”, dla opiekunów osób zależnych,

 

Rozpoczynamy rekrutację uczestników Programu.

 

Na w/w dokumenty wraz z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oczekujemy do dnia 06-07-2020 r.

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 12-06-2020r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypominamy świadczeniobiorcom o dostarczaniu faktur do stypendium szkolnego. W związku z zagrożeniem epidemicznym (Koronawirus), wprowadza się pewne zasady bezpieczeństwa składania rachunków i faktur dokumentujących poniesione wydatki na zakup art. szkolnych. Rachunki należy składać w terminie do 10.06.2020 r. do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej przy wejściu głównym Ośrodka.