Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Gminą Żmigród powstał Środowiskowy Dom Samopomocy. Dom jest placówką ponadlokalną, dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie, którym udział w zajęciach służy poprawie psychicznego, fizycznego oraz społecznego funkcjonowania w środowisku.

Decyzję o przyjęciu do Środowiskowego Domu Samopomocy podejmuje kierownik ŚDS, w oparciu o przedstawione dokumenty: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, bądź opinia specjalistycznej placówki zdrowia określające stopień zaburzenia oraz przeprowadzonego wywiadu środowiskowego.

ŚDS tworzy się w celu zaspokojenia potrzeb bytowych, edukacyjnych oraz społecznych i psychicznych podopiecznych w przedziale wieku 18-60 lat. Dla każdego domownika przygotowany jest indywidualny program pomocy, według którego prowadzona jest praca terapeutyczna.          

Terapia prowadzona jest w:  
- pracowni komputerowej,
- pracowni muzykoterapii,
- pracowni kulinarnej,
- pracowni bukieciarskiej,
- pracowni plastycznej,
- pracowni socjoterapii,
- pracowni reedukacji,
- pracowni psychoterapii,
- pracowni kinezyterapii.

W programie działalności ŚDS są także zajęcia sportowe, spotkania z innymi domownikami pobliskich ŚDS oraz zajęcia kulturalno- oświatowe.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Żmigrodzie ul. Rybacka 17a jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.